Samenwerking sleutel tot succes
Samenwerking sleutel tot succes
Een aardappelverwerkingsbedrijf in West-Vlaanderen houdt de waterzuivering in eigen beheer. Er werd gekozen voor een anaerobe reactor gevolgd door een aerobe reactor, waar het afvalwater geschikt wordt gemaakt voor lozing op oppervlaktewater gecombineerd met waterhergebruik. In de aerobe reactor wordt de COD die overblijft na de anaerobe behandeling verder verwijderd om aan de normen te voldoen. Micro-organismen breken de organische verbindingen af tot voornamelijk koolstofdioxide en nieuwe biomassa. Om de capaciteit van de WWTP te verhogen, werden in de aerobie enkele beluchters toegevoegd. Hiervoor werd gekozen voor de aerators van Aquasystems International met Bauer BG-coaxiale motorreductoren.
“De jongste jaren heeft Bauer Gear Motor zich toegespitst op energiezuinige hoogrendement oplossingen voor de voedingsindustrie, (afval)waterverwerking en bulkbehandeling”, vertelt André Vanhaelen, Regional Sales Manager North West Europe bij Bauer Gear Motor Europe GmbH. “Daarnaast heeft Bauer ook specifieke motorreductoren ontwikkeld voor ondergedompelde mixer/aerators, inzetbaar tot op 10m diepte en ook geschikt voor diverse andere aandrijftoepassingen in de waterbehandeling. In nauwe samenwerking met Aquasystems International uit Halle, gespecialiseerd in de fabricage van waterbeluchters en mixers, werd het productgamma van de Bauer BG-coaxiale motorreductoren uitgebreid met zes IP68-varianten. Deze zijn uitgerust met een speciale flens met voorkamer.”
“De Im2-coating, speciale mechanische hoge druk afdichting en optische lekdetectie zijn slechts een paar van de specifieke kenmerken die werden voorzien om tegemoet te komen aan al de eisen voor een degelijk werkende IP68-motorreductor voor deze toepassing. Naast de mixer-variant – voorlopig enkel beschikbaar voor de coaxiale motorreductoren – is ondertussen bijna het volledige standaardgamma van Bauer (dus ook de haakse- en opsteek motorreductoren) beschikbaar in IP68-versie, m.a.w. geschikt voor de werking onder water.”
Flexibiliteit
“De oplossing met dompelreductor wordt meestal gekozen als er geen brug over de tank kan geplaatst worden om de droog opgestelde versie te monteren of omdat de toestellen op deze manier volledig uit het water kunnen gehaald worden voor onderhoud en herstelling”, aldus Tijl Beets, Manager Product Development & Engineering bij Aquasystems International. “Bij een versie met droog opgestelde motorreductor is er onder water een bodemlager gemonteerd. Dit vraagt een supplementair onderhoud in vergelijking tot de dompelversie. Een ander voordeel is de flexibiliteit. Bij het eerder aangehaalde aardappelverwerkend bedrijf werden er drie nieuwe toestellen aan de bestaande installatie toegevoegd en kon men de andere toestellen eenvoudig verplaatsen om de beschikbare ruimte optimaal te benutten. Met een vaste opstelling zou dit veel moeilijker geweest zijn.”
Waarom koos Aquasystems International voor de dompelreductoren van Bauer Gear Motor? Tijl Beets: “Dat is gemakkelijk uitgelegd. Naast Bauer is er momenteel maar één andere fabrikant van vergelijkbare producten, maar de kwaliteit van deze Italiaanse versie is absoluut niet vergelijkbaar met de Duitse kwaliteit van Bauer. Aangezien Aquasystems bekend staat om zijn kwalitatieve producten, willen we niet anders dan kiezen voor de betrouwbare oplossing met dompelreductoren van Bauer. Bovendien werkt Aquasystems al enkele jaren intens samen met Bauer om dit op maat gemaakte product te optimaliseren. Dankzij de open communicatie tussen de engineering van Bauer en Aquasystems worden zelfs vandaag nog regelmatig verbeteringen uitgevoerd.”
“Eén van de grootste uitdagingen bij de keuze voor dompelreductoren is erover waken dat de investering van de eindgebruiker competitief blijft met andere alternatieven op de markt. Bij Aquasystems kiezen we steevast voor kwalitatieve materialen, maar natuurlijk hangt daar een bepaald prijskaartje aan vast. We merken wel dat als de klant eenmaal heeft gekozen voor dompelreductoren en de voordelen zelf heeft ervaren, hij gemakkelijk met dezelfde technologie verder gaat.”
Door Rudy Gunst
“We hebben ons toegespitst op energiezuinige hoogrendement oplossingen voor o.m. (afval)waterverwerking.”
André Vanhaelen (Bauer Gear Motor)
