Verhuur van pompinstallaties op maat
Verhuur van pompinstallaties op maat
Er is een almaar groeiende vraag naar pompleveranciers die meedenken met de klant. Dat ondervond Erwin Scheys tijdens zijn eerste jaren als zaakvoerder van Quality Pumps & Machines. Naast de standaardproducten biedt het bedrijf uit Lochristi tegenwoordig dan ook de nodige pomp- en zelfs waterbehandelingsoplossingen op maat aan. Dat het die dienstverlening niet alleen in verkoop, maar ook in verhuur waarmaakt, getuigen twee recente projecten in Wasmuël en Gent.
Quality Pumps & Machines is onder aannemers in België en Luxemburg gekend als leverancier van allerhande waterpompen, met Grindex en dieselaangedreven rioleringspompen als belangrijkste pijlers van het gamma. Professioneel advies is daarbij steevast een aandachtspunt geweest, maar met de indiensttreding van een toegewijd ingenieur gaat de dienstverlening nu verder. “Wanneer nodig kunnen we tevens voor de engineering en dimensionering van een installatie instaan”, aldus Erwin Scheys. “Dat doen we in zowel verkoop als verhuur, want ook de vraag naar tijdelijke pompinstallaties blijft opvallend toenemen.”
Tijdelijke pompinstallatie Wasmuël
Voor de renovatie van het waterzuiveringsstation van Wasmuël door Jan de Nul en John Cockerill Balteau leverde Quality Pumps & Machines afgelopen zomer zo een tijdelijke pompinstallatie met twee Hidrostal pompen van 8 duim en twee van 6 duim. “Naar aanleiding van de renovatie moesten alle waterbekkens op het zuiveringsstation leeggepompt worden. Daarvoor verzorgden wij het volledige hydraulische gegeven, inclusief vier pompen met continue monitoring én het nodige leidingwerk. Zowel de engineering als de levering en plaatsing namen we voor onze rekening.”
Testopstelling DALI
In het kader van het Vlakwa Open Call project DALI leverde Quality Pumps & Machines dan weer de nodige dieselpompen en leidingen voor een testopstelling voor het DALI-monitoringssysteem van Vigotec en Fluves. Dat systeem maakt gebruik van Distributed Acoustic Sensing, waarbij een glasvezelkabel het geluid in de pijpleiding registreert en de beheerder onmiddellijk verwittigt wanneer het een lek “hoort”. “De testopstelling moest aan heel specifieke voorwaarden voldoen. Om de juiste flow te creëren was best wel wat engineering nodig. Hoewel alles uiteindelijk maar één maand in bedrijf was, was dit voor ons een erg waardevol project. Het bewijst dat we zelfs voor tijdelijke en minder alledaagse installaties een gepaste oplossing kunnen aanbieden.”
Van der Ende Belgium
Sinds 2021 maakt Quality Pumps & Machines deel uit van de Nederlandse Van der Ende Groep. Die heeft bij onze noorderburen een solide reputatie als producent en leverancier van technische oplossingen voor waterbehandeling en -beheer. “Van meet af aan was het onze intentie om die expertise en producten, waaronder Lowara pompen, putluiken en waterbehandelingsoplossingen, tot bij de Belgische installatiebedrijven te brengen. Daarvoor hebben we nu een aparte entiteit opgericht: Van der Ende Belgium. Op die manier behouden beide bedrijven hun eigen focus en doelpubliek. Al is er uiteraard wel een wisselwerking. De troeven van ons verhuurmodel trekken we bij Van der Ende Belgium namelijk gewoon door, zij het met een focus op watermanagement.”
Tekst: Elise Noyez
Beeld: Quality Pumps & Machines

