Programma watercircle.be - essenscia - VMx - Fevia
Duurzaam watermanagement in de voedings- en chemiesector
(in het Nederlands tenzij anders aangeduid)
(in het Nederlands tenzij anders aangeduid)
An Maes – essenscia
Raschad Al-Khafaji – Food and Agriculture Org. (FAO) of the UN
Liesje De Schamphelaire – Fevia
Ward Ooms – Puratos
Waterproject productiesite Puratos Lummen: Alternatieve watervoorziening in de voedingsindustrie door een combinatie van het lokaal opzuiveren van grondwater en gebruikt proceswater naar de gewenste waterkwaliteiten. Praktijkervaring vanuit de voedingsindustrie inzake project management en omgevingsvergunningsaanvraag.
Jord Van Wassenhove – PepsiCo
Voor PepsiCo is duurzaam waterverbruik in de volledige waardeketen een absolute topprioriteit in de strijd tegen toenemende droogte. In de aardappelteelt doen we bijvoorbeeld onderzoek naar specifieke, droogtebestendige aardappelrassen en optimaliseren we irrigatie. Aangezien de PepsiCo-chipsfabriek in Veurne in een regio ligt die gevoelig is voor waterschaarste, hebben we bovendien een meerjarenplan uitgerold om 8 keer minder leidingwater te verbruiken tegen 2030.
Henk van de Hyde – Danone
Structured approach to water sustainability. Understand how water is used in your process and created smart KPI’s to manage this precious resource, bring everyone on the journey with you to create a more efficient and sustainable operation.
Dominique Hamerlinck – Alpro
Wout Sterkens- Total Energies Schoten
Total Energies Schoten investeerde in een deminwaterinstallatie waarbij de biofilmvorming moest bestreden worden zonder de chemische voetafdruk te verhogen. Het project kon uiteindelijk door een kleine fysische ingreep bacteriële groei vertragen en het gebruik van zuren reduceren met een factor 4.
Hugo Desmet & Kristof Van Acker – Witteveen+Bos
Denis Reydams - Industry Manager Water/waste water, Endress+Hauser Belgium & Luxembourg