10/11/2025
SERVICE COÖRDINATOR workshop Kortenberg
AERZEN BELGIUM
regio Vlaams Brabant
WATERTRANSPORT EN OPSLAG
Aquarama 105 – oktober 2024
VLAREM conforme opslag van ammoniak 24% in wateroplossing
In opdracht van ArcelorMittal installeerde Liqson, gespecialiseerd in de verhuur van mobiele opslagtanks, industriële slangen, pompen en toebehoren, op korte termijn twee dubbelwandige rvs tanks met gaswassers en opvangbakken bij Steelanol in Gent. De huurtanks dienen voor de opslag van ammoniak 24% in wateroplossing en werden voorzien van de nodige snelkoppelingen en flexibele slangen voor een snelle indienstname.
De technologie die in het Steelanol-project gebruikt wordt, maakt het mogelijk om een deel van de koolstof die door de staalindustrie uitgestoten wordt te hergebruiken. De koolstofrijke siderurgische gassen worden daarvoor door middel van een nieuwe gasfermentatietechnologie in geavanceerde bio-ethanol omgezet. Die bio-ethanol kan vervolgens in diverse sectoren, waaronder de chemie, kunststoffen en transportsector, gebruikt worden. Wanneer voor een uitbreiding van de installatie in de Steelanol unit de tank met ammoniakwater leeg gemaakt diende te worden, werd de resterende hoeveelheid ammoniakwater in huurtanks van Liqson opgeslagen.
Tijdelijke opslag ammoniak
Ammoniak is een anorganische verbinding van stikstof en waterstof met als brutoformule NH3. Ammoniak is bij kamertemperatuur een kleurloos, giftig gas met een karakteristieke, sterk prikkelende geur. Het gas is niet alleen in zeer grote hoeveelheden (tot wel 33 massa%) in water oplosbaar, maar reageert ook met water.
Liqson heeft veel ervaring in het omgaan met allerlei vloeistoffen in een veeleisende omgeving en beschikt over zowel VLAREM conforme tanks als tanks met ATEX instrumentatie, steeds voorzien van een trap, leuning en handig bordes. Voor de opslag van het ammoniakwater bij Steelanol (ammoniak 24% in wateroplossing) werd gekozen voor dubbelwandige rvs tanks. Zij garanderen een volledige dubbelwandigheid en opslag conform VLAREM II. Net als alle andere huurtanks bij Liqson zijn ze uitgerust met een digitale niveaumeting met display. Daarenboven beschikken de dubbelwandige tanks over een permanente digitale lekdetectie en een overvulbeveiliging via audiovisuele overvulmelding bij 95% vol.
Tijdige en volledige oplossing
Naast de levering van de dubbelwandige tanks zelf werd Liqson ingeschakeld voor het voorzien van de nodige toebehoren, waaronder HDPE gaswassers, PVC opvangbakken, UPE zuig-persslangen en manifolds en kogelkranen. Dankzij de grote voorraad aan zowel tanks als toebehoren, gecombineerd met het persoonlijk contact en eigen transport, was de klant zeker dat Liqson tijdig het nodige materiaal kon leveren.
www.liqson.com
Tekst: Liqson
Beeld: Liqson




